W Legal24 od prawie 10 lat zajmujemy się walką z piractwem internetowym, w tym w szczególności usuwaniem z Internetu pirackich plików. Ilość branż, jaka korzysta z naszych usług, stale się rozszerza. Jakie branże chronią swoje treści przed bezprawnym udostępnianiem ich utworów przez piratów internetowych w Internecie?
Jednym z pierwszych klientów, którzy zwrócili się do nas o pomoc w walce z monitorowaniem pirackich plików i usuwaniem ich z Internetu była firma z branży produkcji wideo z treściami fitness. Wideo z tymi treściami dostępne są w znacznej części za opłatą, więc rozpowszechnianie ich przez piratów internetowych w Internecie przynosi naszemu klientowi znaczne straty finansowe. Popularność trenerki sprawia zaś, że treści te są masowo piracone.
Od początku naszej działalności wspieramy również branżę muzyczną. Regularnie usuwamy mnóstwo pirackich plików z muzyką, na której twórcy powinni zarabiać.
Kolejną branżą, która jest z nami prawie od początku naszej działalności jest branża wydawców książkowych. Piraci internetowi udostępniają bowiem nielegalnie zarówno powieści, poradniki, jak i książki edukacyjne czy naukowe. Szczególnie aktywnie wspieramy branżę wydawców edukacyjnych, których podręczniki, książki naukowe i popularno-naukowe regularnie są udostępniane przez piratów w Internecie, ale także oferowane do sprzedaży w postaci plików elektronicznych za pośrednictwem Internetu.
Z naszych usług ochrony antypirackiej korzystają również dystrybutorzy filmów fabularnych. Szczególnie chronione są filmy, których premiera dopiero ma nadejść i które od niedawna są w dystrybucji, ale przed piratami chronimy również starsze filmy.
W ostatnim czasie do grona naszych klientów dołączyła też branża stand-upowa. Naszym zadaniem jest namierzenie w Internecie pirackich udostępnień występów komików stand-up i usunięcie ich z Internetu.
Kreatywność piratów internetowych jest nieograniczona, toteż również my musimy być otwarci na niekonwencjonalne działanie w walce z piratami. Naruszanie praw autorskich w Internecie jest przestępstwem, a także deliktem prawa cywilnego, którego popełnienie uprawnia poszkodowanych do dochodzenia odszkodowania od sprawców.
Czy warto skorzystać z usług antypirackich? Jeśli przedmiotem nielegalnych udostępnień są utwory, które udostępniane powinny być wyłącznie przez uprawnionego za odpłatnością, to zdecydowanie warto. Koszt wydany na ochronę antypiracką zwróci się z nawiązką.
Leave a Comment